Wyciągnij zabytki z błota! Oddaj głos na projekt L0134 w Budżecie Obywatelskim

Trwa ostatnia prosta w głosowaniu do Budżetu Obywatelskiego 2018/2019 dla Łodzi. Każdy głos oddany na projekt L0134 "Ratujmy zabytkowe autobusy" do 7 października, przyczyni się do poprawy garażowania zabytkowych pojazdów. Do typowania tego projektu zaprasza Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi oraz inicjatywa Czerwony Ikarus.

Projekt złożony do Budżetu Obywatelskiego dla Łodzi dotyczy Zajezdni Muzealnej Brus, którą od pięciu lat społecznie opiekuje się Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi, a która w przyszłości ma szansę stać się placówką poświęconą łódzkiemu transportowi miejskiemu. Plac znajdujący się w północno-wschodniej części obiektu - zwany polem autobusowym - jeszcze za czasów fukcjonowania spółki Tramwaje Podmiejskie, służył jako plac postojowy dla autobusów.

W muzealnym "życiu" Brusa nic się nie zmieniło. Nadal tam można oglądać najpopularniejsze pojazdy komunikacji miejskiej ostatnich dekad. Pomimo, że przed długi okres stały tam autobusy, obszar ten nie był nigdy kompleksowo modernizowany, a jego stan techniczniczny pozostawia wiele do życzenia. - Wystawa autobusów jest jedną z ciekawszych na terenie Zajezdni Muzealnej Brus. Natomiast warunki jakie tu panują, czyli między innymi błoto, zdecydowanie utrudniają zwiedzanie tych pojazdów - mówi Jakub Tarka, wiceprezes Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi.

Miłośnicy autobusów także nie ukrywają, że sytuacja staje się dramatyczna. - Mamy straszny problem z polem postojowym po deszczu, jesienią i na wiosnę jest tu po prostu strasznie, grzęźniemy - tłumaczy Damian Misiak z Czerwonego Ikarusa. Zadanie L0134 "Ratujmy zabytkowe autobusy" będzie polegać na uporządkowaniu i utwardzeniu płytami ażurowymi błotnistego placu, na którym obecnie są pokazywane zabytkowe autobusy i odbywają się rajdy zabytkowych samochodów. Powstanie również infrastruktura dla przyszłej wystawy wiat przystankowych.

Aby pomóc w dostosowaniu pola autobusowego dla potrzeb historycznych pojazdów, wystarczy zagłosować w projektach ogólnołódzkich na L0134 "Ratujmy zabytkowe autobusy". Głosowanie elektroniczne (papierowe już się zakończyło) trwa do 7 października (niedziela) na stronie Urzędu Miasta Łodzi https://budzetobywatelski.uml.lodz.pl/glosowanie.html.

ROK 2018 ROKIEM KOMUNIKACYJNYCH ROCZNIC

jubigraf2018

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 i 2018-2021 sekretarz stowarzyszenia.

Login to post comments