Zaloguj Zarejestruj
"Komisarz Alex" w Zajezdni Muzealnej Brus Daniel Siwak

"Komisarz Alex" w Zajezdni Muzealnej Brus

W ubiegłym roku trwały intensywne zdjęcia do kolejnego, dwunastego już sezonu popularnego serialu kryminalnego "Komisarz Alex". Telewizja Polska zaplanowała emisję premierowych odcinków od nowego roku. Ujęcia do nich ekipa kręciła także w Zajezdni Muzealnej Brus.

"Komisarz Alex" to serial kryminalny oparty na austriacko-niemieckim formacie "Kommissar Rex". W oryginalnej wersji psi detektyw pomagał wiedeńskim, a potem rzymskim policjantom. W polskiej wersji akcja serialu została osadzona w Łodzi, gdzie owczarek niemiecki o imieniu Alex wspomaga pracę funkcjonariuszy komendy miejskiej.

Od 2012 roku powstało już jedenaście serii i łącznie 144 odcinków. Widzowie na ekranie mogli zobaczyć między innymi ulicę Piotrkowską i Tymienieckiego, Księży Młyn, dawną elektrociepłownię EC1, pałac Schweikerta, Akademię Sztuk Pięknych czy Manufakturę. W odcinkach 146 i 147 dwunastej serii zobaczyć będzie można kadry z Zajezdni Muzealnej Brus.

Kryminalne zagadki rozwiązywał komisarz Piotr Górski, filmowy opiekun psa Alexa (w tej roli Krystian Wieczorek) i podkomisarz Lucyna Szmidt (w tej roli Magdalena Walach). Nie mogło zabraknąć także nieco ekscentrycznego patologa, Leona Bergera (w tej roli Janusz Chabior) oraz nowego członka zespołu - aspiranta Gustawa Bielskiego (w tej roli Piotr Bondyra). W plan zdjęciowy zamieniła się m.in. hala remontowa, plac przed halą techniczno-postojową czy główna brama wejściowa Zajezdni Muzealnej Brus.

O tym, że serialowym aktorom spodobało się przyszłe muzeum transportu w Łodzi, może świadczyć ich aktywność na portalach społecznościowych. Janusz Chabior wstawił na zdjęcie z psim komisarzem przy pudle najstarszego wagonu w Łodzi - Hebranda VNB-125. Joanna Osyda znana m.in. z roli Majki Olkowicz w serialu "Majka", pokazała przygotowania do sceny z jej udziałem w hali remontowej. Z kolei Krystian Wieczorek fotografował się pomiędzy dwoma klubowymi tramwajami Konstal 803N oraz przy charakterystycznym podświetlanym napisie o śliskich szynach.

Odcinek 146 pt. "Osaczona" będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę (19 stycznia) o godz. 20.30 na antenie TVP1. Do komisarza Górskiego dzwoni jego była dziewczyna Sara. Twierdzi, że na drzewie w ogrodzie wisi z pętlą na szyi jej narzeczony Filip. Kiedy Górski przyjeżdża, kobieta oznajmia, że ciało zniknęło (źródło: vod.tvp.pl).

Odcinek 147 pt. "Duch kapitana" wyemitowany zostanie w kolejną sobotę (26 stycznia) również o godz. 20.30 w TVP1. Komisarz Górski z Alexem zostają wezwani na miejsce zbrodni w opustoszałej fabryce. Ofiarą jest Emil Dajko, przy którym policja znajduje broń używaną przez polskie siły zbrojne. Górski szybko odkrywa, że mężczyzna to emerytowany żołnierz (źródło: vod.tvp.pl).

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments