Wkrótce nowy sezon. Dołącz do ekipy wolontariuszy Zajezdni Muzealnej Brus Bartłomiej Rakowski

Wkrótce nowy sezon. Dołącz do ekipy wolontariuszy Zajezdni Muzealnej Brus

Prowadzenie Zajezdni Muzealnej Brus to jeden z dwóch głównych projektów Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Jeśli szukasz ciekawej oferty wolontariatu, a dodatkowo jesteś osobą pełnoletnią z pasją do transportu, turystyki lub Łodzi. Czekamy właśnie na Ciebie!

W kwietniu tego roku po raz kolejny udostępnimy łodzianom i turystom dawną zajezdnię tramwajową przy ul. Konstantynowskiej 115. Przez ostatnich pięć lat przez zabytkowy kompleks transportowy przewinęło się ponad 45 tys. zwiedzających. Spora część tych osób to mieszkańcy naszego regionu, mieszkańcy innych polskich miast oraz zagraniczni turyści.

Nie osiągnęlibyśmy takiego wyniku gdyby nie zaangażowanie ekipy organizacyjnej. To członkowie Klubu Miłosników Starych Tramwajów w Łodzi, którzy wolontarystycznie poświęcają wolny czas, żeby zwiedzający mogli wejść na teren historycznej zajezdni.

Kolejny sezon to także okazja do rozwoju wolontariatu na rzecz przyszłego muzeum transportu w Łodzi. Warto przypomnieć, że choć wolontariat to bezpłatna, świadoma i dobrowolna działalność na rzecz innych, to jednocześnie jest dobrym sposobem, aby zdobyć kwalifikacje potrzebne w późniejszej karierze zawodowej. Pozwala również uczestniczyć w ciekawych projektach, nabywać umiejętności pracy w grupie oraz nawiązywać znajomości.

KOGO SZUKAMY?

Poszukujemy osób pełnoletnich (od 18 lat do 50+), które są otwarte, komunikatywne i posiadają swoje pasje, którymi lubią dzielić się z innymi. Nie wymagamy zainteresowania komunikacją miejską, bo zaciekawienie tym tematem to nasze zadanie.

Zakres działania w ekipie to przede wszystkim udział w bezpośredniej organizacji dni otwartych (m.in. opieka nad wystawami i terenem, informowanie turystów, oprowadzanie zwiedzjaących) w Zajezdni Muzealnych Brus, które odbywają się cyklicznie w tegorocznym sezonie turystycznym. Lista terminów znajduje się na stronie: kmst.pl/zajezdniabrus/zwiedzanie.

Jakie są korzyści z działania w ekipie ZMB?
- udział w jednym z największych społecznych projektów muzealnych w Polsce;
- nawiązanie nowych kontaktów z pasjonatami w wielu dziedzinach;
- pozyskanie wiedzy na temat transportu publicznego;
- nabywanie umiejętności potrzebnych przy przyszłej pracy zawodowej;
- możliwość realizowania własnych pomysłów;
- udział w promowaniu komunikacyjnej historii Łodzi;
- profesjonalne zarządzanie wolontariatem.

Co trzeba zrobić, aby zgłosić się do ekipy ZMB?
- utwórz nowego e-maila w swoim programie pocztowym;
- wpisz odpowiedzi na dwa pytania: 1. Dlaczego chciałabyś/chciałbyś działać w ZMB? 2. W jakim charakterze chciałabyś/chciałbyś działać w ZMB? Jeśli chcesz, napisz kilka słów o sobie;
-
załącz swoje CV (format PDF) oraz wypełnioną zgodę na przetwarzanie danych (pobierz) i wyślij na adres e-mailowy: wolontariat@kmst.pl (w tytule maila wpisz: "rekrutacja ZMB");
- termin przesyłania zgłoszeń: do 22 lutego 2019 r.

Rozmowy rekrutacyjne oraz szkolenia odbędą się w marcu 2019 r (sesje weekendowe tj. sobota lub niedziela). Informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi osobami. 

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 i 2018-2021 sekretarz stowarzyszenia.

Login to post comments