Przystanki przy Zajezdni Muzealnej Brus zmieniają status Daniel Siwak

Przystanki przy Zajezdni Muzealnej Brus zmieniają status

Od niedzieli, 3 marca uległa zmianie obsługa i status przystanków przy Zajezdni Muzealnej Brus. Związane jest to z zawieszeniem komunikacji tramwajowej do Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska. Wprowadzone rozwiązania będą miały wpływ na dojazd do historycznej zajezdni w nowym sezonie turystycznym.

Dotychczasowe linie tramwajowe 43A, 43B i N9 zostały zastąpione przez autobusy komunikacji zastępczej. Linia 43A BUS - w kierunku placu Wolności w Konstantynowie Łódzkim oraz linia 43B BUS - w kierunku placu Jana Pawła II w Lutomiersku, odjeżdżają z krańcówki przed dworcem kolejowym Łódź Kaliska.

Natomiast linia nocna N9 BUS będzie kursować z Kościuszki (przystanek komunikacji nocnej przy Poczcie Polskiej) do placu Wolności w Konstantynowie Łódzkim. Nowością dla zajezdniowych przystanków jest obukierunkowy postój autobusów linii nocnej N2B. Ich zatrzymywanie nie było możliwe w czasie kursowania tramwajów z uwagi na brak peronu przystankowego w stronę Łodzi.

Wszystkie kursujące pojazdy będą niskopodłogowe i wyposażone w automaty do sprzedaży biletów.

PRZYSTANEK NA ŻĄDANIE

Przystanki Konstantynowska - Zajezdnia Muzealna Brus (w kierunku Łodzi oraz Konstantynowa i Lutomierska) ze stałego zmieniły status na przystanki "na żądanie". Oznacza to, że aby wysiąść należy nacisnąć odpowiednio wcześniej guzik znajdujący się przy drzwiach. Aby wsiąść trzeba po prostu przed rozkładowym czasem przyjazdu oczekiwać na przystanku. Rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.mpk.lodz.pl, a lokalizację pojazdów można śledzić m.in. poprzez aplikacje WatchLine Łódź lub myBus.

W wybrane dni Klub Miłośników Starych Tramwajów będzie uruchamiał dodatkową linię (specjalną) TRAM w kierunku Zdrowia i Śródmieścia, obsługiwaną taborem zabytkowym. Informacje o wyjeździe linii będą podawane na bieżąco na naszej stronie internetowej. Tramwaj będzie kursował z pominięciem przystanków Konstantynowska - Krańcowa oraz Konstantynowska - Krzemieniecka.

Przekaż 1% podatku dla Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi

20190207 12

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 i 2018-2021 sekretarz stowarzyszenia.

Login to post comments