Wstrzymujemy kursy tramwajów do Zajezdni Muzealnej Brus

Zarząd Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi informuje o czasowych zmianach w kursowaniu tramwajów do Zajezdni Muzealnej Brus.

Fala intensywnych upałów, która miała miejsce w pierwszej połowie czerwca bieżącego roku spowodowała uszkodzenie sieci trakcyjnej na ulicy Konstantynowskiej. Stało się to niestety na odcinku służącym za dojazd do Zajezdni Muzealnej Brus. Mając na względzie także kwestie bezpieczeństwa przejazdu, do odwołania wstrzymane zostały wszelkie wyjazdy historycznych tramwajów z muzealnej zajezdni przy ul. Konstantynowskiej 115.

Wraz z Zarządem Dróg i Transportu oraz MPK Łódź szukamy skutecznych rozwiązań zaistniałego problemu. Szczególną nadzieję pokładamy w tym, że w najbliższym czasie uda się zrealizować modernizację tego odcinka, co spowoduje wyeliminowanie problemów z infrastrukturą torowo-sieciową.

Brak możliwości wyjazdu tramwajów nie wpłynie na funkcjonowanie Zajezdni Muzealnej Brus, w tym szczególnie na udostępnianie zgromadzonej w niej ekspozycji czy na prowadzenie renowacji taboru. Wszystkie zaplanowane w tym sezonie drzwi otwarte będą zorganizowane. Bieżące terminy dostępne są w zakładce ZWIEDZANIE.

W związku z powyższym do odwołania nie będzie kursować specjalna linia tramwajowa S2 (Zajezdnia Muzealna Brus - Dw. Łódź Fabryczna). Dojazd będzie nadal możliwy dzięki autobusom linii 43A (Łódź: Dworzec Łódź Kaliska - Konstantynów Łódzki: Park Miejski) i 43B (Łódź: Dworzec Łódź Kaliska - Lutomiersk: plac Jana Pawła II).

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 i 2018-2021 sekretarz stowarzyszenia.

Login to post comments