Zaloguj Zarejestruj
Zapraszamy na komunikacyjną wycieczkę śladami "ojca" łódzkich tramwajów Bartłomiej Dariusz Rakowski

Zapraszamy na komunikacyjną wycieczkę śladami "ojca" łódzkich tramwajów

Trwa projekt "Rok Kunitzera", który realizuje Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Kolejnym wydarzeniem będzie wycieczka z przewodnikiem pt. "Śladami Kunitzera". W czasie jej trwania uczestnicy jadąc zabytkiem, będą starali się podążać śladami Juliusza Kunitzera, lokalnego przemysłowca i "ojca" łódzkich tramwajów.

Projekt "Rok Kunitzera" wcale nie zwalnia tempa. Po marcowych "drzwiach otwartych" w Zajezdni Muzealnej Brus, które przyciągnęły ponad 1,6 tys. zwiedzających, zapraszamy łodzian i turystów do udziału w kolejnej atrakcji. Tym razem będzie to wycieczka historycznym tramwajem Konstal 803N, który pasażerowie mogą najczęściej spotkać na linii specjalnej S1.

Wycieczka odbędzie się w niedzielę, 26 kwietnia. Trasa przebiega obok miejsc związanych z działalnością Juliusza Kunitzera. W czasie przejazdu zajrzymy również na Stary Cmentarz, gdzie pochowany jest wielki fabrykant, a na koniec wszyscy zwiedzą Zajezdnię Muzealną Brus, czyli przyszłe muzeum transportu, a jednocześnie komunikacyjne dziedzictwo Kunitzera.

Zgłoszeń można dokonywać tylko drogą internetową. Liczba miejsc jest ograniczona, stąd pod uwagę będzie brana kolejność zgłoszeń. Prosimy o dokonywanie przemyślanych zgłoszeń tak, aby dać szansę wszystkim chętnym. Startujemy o godzinie 10.30 z przystanku odjazdowego dla linii 41 na placu Niepodległości. W podróż mogą wybrać się tylko osoby, które dokonały wcześniejszego zgłoszenia!

>> REJESTRACJA NA WYCIECZKĘ ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA <<

ZAPROSZENIE NA 3 MAJA

Korzystając z okazji zachęcamy także do spędzenia majówki na Brusie. Już 3 maja otwarta będzie zabytkowa zajezdnia tramwajowa z 1910 roku oraz znajdujący się po drugiej stronie ulicy Konstantynowskiej schron przeciwlotniczy z 1937 roku. Obydwa obiekty będzie można zwiedzać bezpłatnie od godz. 12.00 do 18.00.

Projekt "Rok Kunitzera" odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej i jest finansowany ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach konkursu grantowego "Tu mieszkam, tu zmieniam"

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments