Zaloguj Zarejestruj
Gazeta Wyborcza: "'Łodzianie będą mogli jeździć do muzeów zabytkami" Daniel Siwak

Gazeta Wyborcza: "'Łodzianie będą mogli jeździć do muzeów zabytkami"

- Chociaż Noc Muzeów organizowana jest w całej Polsce, tylko w Łodzi to zabytki same przyjadą do mieszkańców. MPK Łódź wspólnie z Klubem Miłośników Starych Tramwajów i stowarzyszeniem Czerwony Ikarus zdwoiły wysiłki i zapewniły obsługę wszystkich muzealnych linii zabytkowymi pojazdami - możemy przeczytać na stronie Gazety Wyborczej.

Na wszystkich liniach muzealnych, które zaczną kursować w sobotę popołudniu, pojawi się specjalny tabor. Na trasy wyjadą zabytkowe autobusy i tramwaje. Nie tylko te, którymi na co dzień dysponuje MPK Łódź czy Klub Miłośników Starych Tramwajów, ale też pojazdy specjalnie ściągnięte na tę okazję z innych miast Polski a nawet zza granicy.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej GAZETY WYBORCZEJ ŁÓDŹ. 16.05.2017

 

Last modified on sobota, 01 lipiec 2017 11:47
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments