Zaloguj Zarejestruj
Gazeta Wyborcza. "Co dalej z Brusem? Na muzeum z prawdziwego zdarzenia trzeba będzie poczekać" Daniel Siwak

Gazeta Wyborcza. "Co dalej z Brusem? Na muzeum z prawdziwego zdarzenia trzeba będzie poczekać"

- Chociaż pomysłów na stworzenie w obrębie zajezdni na Brusie muzeum z prawdziwego zdarzenia było wiele, to do tej pory na planach się kończyło. Magistrat wstrzymuje się z przebudową. Mówi się, że nawet do 2022 roku. Do tego czasu część zabytkowych pojazdów może zniknąć z Brusa - możemy przeczytać na stronie Gazety Wyborczej.

Wszystko zaczęło się jeszcze w latach 70. To wtedy powstały pierwsze wizje muzeum na Brusie. 1 kwietnia 1994 r. powołano spółkę Tramwaje Podmiejskie, która rządziła Brusem przez kolejnych 18 lat. Firma obsługiwała linie 43 i 43bis. Ostatecznie zajezdnia zakończyła pracę przewozową 31 marca 2012 r. W tym czasie coraz bardziej popularna była koncepcja powołania w tym miejscu muzeum. Swoją koncepcję na to, jak dalej powinien wyglądać Brus, przedstawił Klub Miłośników Starych Tramwajów.

- Od 2012 roku trwają ciągłe rozmowy, analizy i konsultacje - mówi Jakub Tarka z KMST. - Mimo deklaracji pani prezydent, która jeszcze pod koniec 2012 roku przekonywała, że to muzeum na Brusie powstanie.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej GAZETY WYBORCZEJ ŁÓDŹ. 15.04.2018

Last modified on niedziela, 15 kwiecień 2018 22:57
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments