Zaloguj Zarejestruj

Radio Łódź. "Nurek" atrakcją na urodziny Łodzi. Mieszkańcy pomalowali zatopiony w maju tramwaj"

- Zakwalifikowany przez łódzkiej MPK jako nienadający się do dalszej eksploatacji skład wagonów Konstal 805Na o numerach bocznych 1358 i 1359 trafił do łódzkiej zajezdni muzealnej na Brusie, gdzie stał się nietypową atrakcją w ramach obchodów 595. urodzin Łodzi - każdy kto chce może na nim bezkarnie malować, pisać i kolorować - możemy przeczytać na stronie Radia Łódź.

Był hitem internetu, obiektem drwin i żartów. Wieczorem 11 maja podczas ulewnego deszczu tramwaj linii 9B został pod wiaduktem przy ul. Konstantynowskiej niemal całkowicie zatopiony. - Tramwaj został osuszony, trochę wyczyszczony i dostarczony do nas - wyjaśnia Daniel Siwak z Klubu Miłośników Starych Tramwajów. Do udekorowania „nurka”, bo taką nazwę otrzymał feralny skład, było wczoraj tak wielu chętnych, że organizatorom zabrakło narzędzi do malowania.

Cała fotogaleria dostępna jest na stronie internetowej RADIA ŁÓDŹ. 29.07.2018

Last modified on niedziela, 05 sierpień 2018 16:52
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments