Zaloguj Zarejestruj

Radio Łódź. "Tramwajowa Linia Turystyczna i specjalne wakacyjne linie w Łodzi"

- W najbliższą niedzielę (23 czerwca) na łódzkie tory wyjedzie Tramwajowa Linia Turystyczna - możemy przeczytać na stronie Radia Łódź.

Linia, obsługiwana zabytkowym składem typu 5N z lat 60., będzie kursować do końca sierpnia z dworca Łódź Fabryczna, przez stację Łódź Centrum na Zdrowie. - Mamy nadzieję, że dzięki naszym konduktorom i temu tramwajowi łodzianie przeniosą się w świat dawnej komunikacji miejskiej. Będą mogli zobaczyć, jak wyglądała praca motorniczego, ale również konduktorów, ponieważ wagon nie ma automatycznych drzwi, tylko ręczne, więc ktoś musi otwierać i zamykać drzwi pasażerom. Na Zdrowiu będzie można przesiąść się w linię nr 43AB i dojechać do Zajezdni Muzealnej Brus - mówi Daniel Siwak z Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi.

Cały materiał dostępny jest na stronie internetowej RADIA ŁÓDŹ. 21.06.2019.

Last modified on sobota, 22 czerwiec 2019 11:46
Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments