Zaloguj Zarejestruj

TransportPubliczny.pl: "Kremowo-czerwony skład 805Na dla KMST"

- W przyszłym tygodniu skład wagonów 1830+1831 należący do MPK-Łódź ma stać się częścią zbiorów Klubu Miłośników Starych Tramwajów. Od trzynastu lat zestaw pomalowany jest w barwy historyczne. Do niedawna obsługiwał jednak normalne kursy liniowe. - możemy przeczytać w vortalu TransportPubliczny.pl.

Od niedawna nie jest już wykorzystywany w ruchu liniowym skład wagonów 805Na oznaczonych numerami 1830 i 1831. W 2006 r. został on pomalowany w barwy historyczne, nie miał jednak statusu wozu zabytkowego i przez kolejnych trzynaście lat obsługiwał zwyczajne kursy, pozostając przez większość tego czasu jedynym pojazdem w liniowej flocie łódzkiego MPK w barwach zgodnych ze standardami z lat 80. zeszłego stulecia. Od pozostałych wagonów odróżniały go także detale "z epoki", m.in. kaseta na tablicę z numerem linii umieszczona pod przednią szybą czy strzałka wskazująca kierunek jazdy na tablicy z nazwami dwóch krańców.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej TRANSPORTPUBLICZNY.PL. 08.06.2019

Last modified on piątek, 15 listopad 2019 10:17
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments