Zaloguj Zarejestruj

Radio Łódź. "Dzień bez Samochodu w Zajezdni Brus"

- Na zakończenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu dziś w Łodzi obchodzono Dzień bez Samochodu. Jego idea to propagowanie przemieszczania się środkami transportu bardziej przyjaznymi dla środowiska od samochodów - możemy przeczytać na stronie Radia Łódź.

W tym roku Tydzień Zrównoważonego Transportu odbywa się pod hasłem "Bezpieczny Ruch Pieszy i Rowerowy". Z okazji Dnia bez Samochodu łodzianie mogli między innymi zwiedzać zajezdnię w Chocianowicach i zajezdnię muzealną na Brusie. Można tam było obejrzeć zabytkowe tramwaje i autobusy. Ale nie tylko - sporym zainteresowaniem cieszyła się wystawa kasowników - mówi Michał Wądołowski z Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. - Mamy tutaj różne kasowniki, najstarszy z nich pochodzi z 1968 roku. Tutaj mamy taką wajchę, którą pociągamy i wtedy ten kasownik nam wybija dosyć mocno datę i godzinę na bilecie - opowiada Wądołowski.

Cały materiał dostępny jest na stronie internetowej RADIA ŁÓDŹ. 22.09.2019.

 

Last modified on czwartek, 26 wrzesień 2019 23:00
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments