Zaloguj Zarejestruj

Radio Łódź. "Ostatni wakacyjny kurs zabytkowego, łódzkiego tramwaju"

- To już ostatni dzwonek, by przenieść się w czasie, podróżując starym tramwajem. Turystyczna linia tramwajowa T1 jeszcze tylko dziś (30 sierpnia) będzie jeździć po ulicach Łodzi - możemy przeczytać na stronie Radia Łódź.

Zabytkowy skład tramwajowy z lat 60tych przez cały okres wakacyjny woził pasażerów z dworca Łódź Fabryczna, przez Piotrkowska Centrum na Zdrowie.

- To dość trudny sezon z powodu epidemii koronawirusa. Do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy, czy będziemy uruchamiać kursy. Pasażerów było mniej niż w poprzednich sezonach, w przyszłym roku chcielibyśmy zmienić formułę. Zobaczymy jak to się uda, w kontekście budowy tunelu średnicowego i budowy stacji Łódź Centrum, bo to na pewno wpłynie na trasę linii - informuje Jakub Tarka, wiceprezes Klubu Miłośników Starych Tramwajów.

Cały materiał dostępny jest na stronie internetowej RADIA ŁÓDŹ. 30.08.2020

Last modified on niedziela, 30 sierpień 2020 22:20
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments