Zaloguj Zarejestruj

TransportPubliczny.pl. "Co z zajezdnią Brus? Będzie nowa koncepcja"

- Czy jest szansa, by w zajezdni tramwajowej na Brusie wreszcie zafunkcjonowało muzeum z prawdziwego zdarzenia? Choć działalność muzealną prowadzi tam obecnie Klub Miłośników Starych Tramwajów, obiekt można zwiedzać tylko kilka razy w roku. Do utworzenia stałej i bogatej ekspozycji potrzebne są jednak środki . Czy te znajdą się w miejskim budżecie, gdy samorząd opublikuje już nową, kolejną koncepcję zagospodarowania cennej z historycznego punktu widzenia przestrzeni - możemy przeczytać w vortalu TransportPubliczny.pl.

Do 2012 r. na pograniczu Łodzi i Konstantynowa Łódzkiego działała zajezdnia tramwajowa nieistniejącej już spółki Tramwaje Podmiejskie. Najmniejsza baza taborowa łódzkiej sieci nie jest już wykorzystywana zgodnie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem, bo przewoźnik, który ją eksploatował, przekazał obsługę wszystkich tras Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu - Łódź. Obiekt trafił natomiast w ręce miasta i choć to pierwotnie planowało szybko zorganizować tam muzeum transportu, na razie zajezdnia nie jest dostępna dla zwiedzających poza organizowanymi przez Klub Miłośników Starych Tramwajów dniami otwartymi.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej TRANSPORTPUBLICZNY.PL. 26.11.2020

Last modified on sobota, 28 listopad 2020 22:15
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments