Zaloguj Zarejestruj

Dziennik Łódzki. "Włamanie do Zajezdni Muzealnej na Brusie. Skradziono narzędzia warte 10 tys. zł."

- Złodzieje włamali się do Zajezdni Muzealnej na Brusie przy ul. Konstantynowskiej na obrzeżach Łodzi. Skradli narzędzia warte około 10 tys. zł. Zabytkowych obiektów nie zrabowali - możemy przeczytać na stronie Dziennika Łódzkiego.

Działacze Klubu Miłośników Starych Tramwajów są jednak niepocieszeni, bowiem narzędzia były im niezbędne przy trwającym remoncie zabytkowego tramwaju 5N z 1961 roku.

Rabusie zaatakowali w nocy z poniedziałku na wtorek. Przecięli siatkę od strony ul. Lontowej i dostali się do kompleksu z halą remontową i magazynami. Złodzieje wynieśli m.in. spawarkę gazową za 6 tys. zł

- Złodzieje wynieśli wiertarki, szlifierki oraz cenną spawarkę gazową wartą sześć tysięcy złotych. Musiał ktoś ich spłoszyć, ponieważ porzucili drobniejsze narzędzia, jak młotki i śrubokręty. Straty oszacowaliśmy na około 10 tysięcy złotych. Była to pierwsza kradzież od 2013 roku, od kiedy tam działamy - mówi Jakub Tarka, wiceprezes Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej DZIENNIKA ŁÓDZKIEGO. 8.01.2021

Last modified on sobota, 09 styczeń 2021 18:42
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments