Zaloguj Zarejestruj

TVP 3 Łódź. "Zuchwała kradzież w zajezdni tramwajowej na Brusie"

- Poszukiwani są sprawcy kradzieży sprzętów z łódzkiej zabytkowej zajezdni tramwajowej. Złodzieje pozbawili miłośników komunikacji narzędzi wartych ponad 10 tys. złotych - możemy przeczytać na stronie Telewizji Polskiej.

Zwykle w weekend pracuje w zajezdni kilkunastu miłośników starych tramwajów. Wspólnie remontują wagon 5N nr 4092 z 1961 r. Po kradzieży w pomieszczeniu jest pusto. - Prace są wstrzymane, ale zgłaszają się osoby, które chcą nam pomóc i wypożyczyć narzędzia - mówi Konrad Palusiński, prezes Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi.

Złodzieje włamali się na teren zajezdni w nocy z poniedziałku na wtorek. Przecięli siatkę od strony ulicy Lontowej i dostali się do środka. Skradziono sprzęt o wartości ponad 10 tys. zł

Cały materiał dostępny jest na stronie internetowej TVP 3 ŁÓDŹ. 9.01.2021

Last modified on sobota, 09 styczeń 2021 20:44
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments