Zaloguj Zarejestruj

XIV Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów

Były jednorazowe, okresowe, z rozmaitych miast i różnych epok. Mowa naturalnie o biletach stosowanych w transporcie publicznym. Okazałe zbiory, często ukrywane w klaserach czy albumach można było zobaczyć na żywo. W Łodzi odbył się XIV Ogólnopolski Zjazd Kolekcjonerów Biletów. To największa tego typu impreza w Polsce.

Zjazdy Kolekcjonerów Biletów odbywają się w Łodzi od 2003 roku i od zawsze przyciągają tłumy pasjonatów z całego kraju. Podobnie było i tym razem, kiedy w sobotę, 11 kwietnia odbyła się kolejna edycja tej prestiżowej imprezy w środowisku miłośników komunikacji miejskiej. Już od godziny 8.00 siedziba Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź zapełniła się wystawcami. Poza biletami mieli również w swojej ofercie inne pamiątki, jak rozkłady jazdy, druki prasowe czy elementy informacji pasażerskiej. Prócz kolekcjonerów do muzeum przyszło także wielu łodzian, którzy byli ciekawi nietypowych kolekcji.

Giełda jest organizowana wspólnie przez Klub Miłośników Strych Tramwajów w Łodzi i MPK-Łódź Sp. z o.o.

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments