Zaloguj Zarejestruj
Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi znalazł się w prestiżowym gronie uhonorowanych tą odznaką. Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi znalazł się w prestiżowym gronie uhonorowanych tą odznaką. Daniel Siwak

Odznaka "Za Zasługi dla Miasta Łodzi" dla Klubu Miłośników Starych Tramwajów

Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi podczas specjalnej uroczystości został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem. Odznakę "Za Zasługi dla Miasta Łodzi" wręczył Tomasz Kacprzak, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi. Dziękujemy i obiecujemy dalszą pracę na rzecz naszego miasta.

W imieniu Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi - jego członków i wszystkich sympatyków - wyróżnienie odebrał prezes zarządu, Jakub Tarka. Jednogłośną decyzję o przyznaniu odznaki podjęli radni Rady Miejskiej w Łodzi podczas XXVIII sesji w dniu 20 kwietnia bieżącego roku. Nasze stowarzyszenie otrzymało ją między innymi za popularyzację wiedzy o transporcie publicznym, remonty starego taboru, opiekę nad zabytkową zajezdnią tramwajową na Brusie czy za współorganizację Tramwajowej Linii Turystycznej.

KMST kończy m.in. remont historycznego wagonu Konstal 803N (tzw. "kanciak"), który udało się uratować przed zezłomowaniem. Od trzech lat, dzięki wsparciu naszych członków, mamy przyjemność udostępniać łodzianom i turystom najbardziej klimatyczną zajezdnię tramwajową w mieście - przyszłą siedzibę muzeum transportu. Z kolei od ponad dekady ekipa konduktorska złożona z naszych klubowiczów przybliża historię łódzkiej komunikacji w zabytkowym składzie.

Zajezdnię Muzealną Brus można zwiedzać w wybrane soboty, niedziele i święta do końca października, natomiast Tramwajowa Linia Turystyczna kursuje w każdą niedzielę i święta pomiędzy końcem czerwca, a końcem września.

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments