Zaloguj Zarejestruj
Dziennik Łódzki. "Tramwajowa kwesta na renowację grobu Hermanna Edwarda Wernera" Daniel Siwak

Dziennik Łódzki. "Tramwajowa kwesta na renowację grobu Hermanna Edwarda Wernera"

- W niedzielę będzie można się przejechać zabytkowym tramwajem i przyczynić się do odnowienia gronu Hermanna Edwarda Wernera, łódzkiego przemysłowca, który był wieloletnim dyrektorem Kolei Elektrycznej Łódzkiej - możemy przeczytać na stronie Dziennika Łódzkiego.

- Przejazd będzie zorganizowany w godz. 11 - 14 na odcinku plac Wolności - Koziny - mówi Tomasz Adamkiewicz, prezes łódzkiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, właściciel zabytkowego tramwaju. - Będzie można się przejechać ulicami Legionów, Cmentarną, Ogrodową. Nie będzie biletów jazdy, ale w tramwaju są dwie puszki, do których będzie można wrzucić datki. Kwesta to wspólna inicjatywa łódzkiego MPK, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem w Łodzi, Towarzystwa Opieki nad Zabytkami oraz Klubu Miłośników Starych Tramwajów.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej DZIENNIKA ŁÓDZKIEGO. 29.10.2016

Last modified on niedziela, 30 październik 2016 11:16
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments