Zaloguj Zarejestruj
Radio Łódź. "Ruszyła kwesta. Chcą odbudować grób Hermana Edwarda Wernera" Daniel Siwak

Radio Łódź. "Ruszyła kwesta. Chcą odbudować grób Hermana Edwarda Wernera"

- Po raz ósmy Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi wspiera Kwestę na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej - możemy przeczytać na stronie Radia Łódź.

Na trasie z Placu Wolności na Koziny kursował zabytkowy tramwaj Sanok. Żeby się nim przejechać wystarczyło zasilić puszkę kwestujących w nim wolontariuszy - wyjaśniał pomysłodawca Tomasz Adamkiewicz. Zabytkowy Sanok woził łodzian pod Stary Cmentarz przy ulicy Ogrodowej w Łodzi. Zebrane pieniądze mają trafić między innymi na remont grobu i budowę pamiątkowej tablicy Hermana Edwarda Wernera, łódzkiego przemysłowca, wieloletniego dyrektora Kolei Elektrycznej Łódzkiej.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej RADIA ŁÓDŹ. 30.10.2016

Last modified on niedziela, 30 październik 2016 19:30
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments