Zaloguj Zarejestruj

TransportPubliczny.pl: "Łódź: Zajezdnia tramwajowa Brus bez dojazdu. Upały uszkodziły sieć"

 - Upały niekorzystnie odbiły się na łódzkiej sieci tramwajowej i na kolejnym jej odcinku ruch został wstrzymany. Tym razem bez dojazdu pozostaje zajezdnia muzealna Brus, choć tramwaje liniowe z długiego odcinka ulicy Konstantynowskiej zostały wycofane wcześniej w tym roku, w ramach zawieszenia ruchu do Konstantynowa i Lutomierska - możemy przeczytać w vortalu TransportPubliczny.pl.

Zarząd łódzkiego Klubu Miłośników Starych Tramwajów poinformował o zmianach w dojeździe do zajezdni Brus. Upały, które miały miejsce na początku czerwca, przyczyniły się do uszkodzenia sieci trakcyjnej na ulicy Konstantynowskiej, w związku z czym - ze względów bezpieczeństwa - do odwołania zostały wstrzymane wszelkie wyjazdy historycznych tramwajów z zajezdni muzealnej, mieszczącej się przy Konstantynowskiej 115. Zawieszeniu ulega specjalna linia tramwajowa S2.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej TRANSPORTPUBLICZNY.PL. 20.06.2019

Last modified on sobota, 22 czerwiec 2019 12:21
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments