Zaloguj Zarejestruj

Gazeta Wyborcza. "Wakacyjny rozkład jazdy MPK Łódź. Rzadsze kursy, ale też turystyczne linie"

- Skończył się rok szkolny. Na drogach i w komunikacji miejskiej robi się luźniej. MPK Łódź wchodzi w wakacyjny tryb pracy. Z rozkładu znikną "akademickie" linie, ale dojdą turystyczne. Łatwiej będzie można dojechać np. do Arturówka możemy przeczytać na stronie Gazety Wyborczej.

W niedzielę (23 czerwca) na łódzkie tory wyjadą zabytkowe wagony typu 5N+5ND. Nie mają klimatyzacji, ale za to poczuć można w nich klimat z przełomu lat 50. i 60. Drewniane podłogi i krzesełka, przesuwne drzwi otwierane przez konduktora, u którego można kupić bilet.

- Tramwaj wygląda tak, jakby dopiero co wyjechał z fabryki, ponieważ MPK Łódź przeprowadziło jego generalny remont. Warto się nim przejechać, ponieważ to nie jest dźwięk tych nowoczesnych tramwajów. Wszystko skrzypi, piszczy. Starszym łodzianom nieraz będzie się w oku kręciła łezka - mówi Daniel Siwak z Klubu Miłośników Starych Tramwajów.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej GAZETY WYBORCZEJ ŁÓDŹ. 20.06.2019

Last modified on sobota, 22 czerwiec 2019 13:03
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments