Zaloguj Zarejestruj

Gazeta Wyborcza. "Trasa do Zajezdni Muzealnej Brus zamknięta. Historyczne wagony: "kanciak" i "parówka" uziemione!"

- W niedzielę, 23 czerwca rozpoczyna się sezon turystyczny w historycznej zajezdni tramwajowej na Brusie. Trudny sezon, bo wyłączono z użytkowania linię, która do niej prowadzi - możemy przeczytać na stronie Gazety Wyborczej.

Tramwaje na linii Łódź - Konstantynów Łódzki - Lutomiersk nie kursują od lutego. Zastąpiły je autobusy. Trasę wyłączono z ruchu ze względu na fatalny stan infrastruktury. Wyjątkiem był odcinek do Zajezdni Muzealnej Brus, która znajduje się przy tej linii, dzięki temu historyczne wagony, które tam stacjonują, nie były uziemione. Do teraz.

Ta sytuacja, choć nie ma dużego wpływu na kursowanie nowego taboru MPK Łódź, jest dużym problemem dla Klubu Miłośników Starych Tramwajów, który opiekuje się muzealną zajezdnią. To także przykra wiadomość dla samych łodzian. Na Brusie uziemione zostały m.in. dwa wagony 803N (zwane "kanciakiem" i "parówką"), które powodzeniem cieszyły się w czasie obchodów urodzin Łodzi.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej GAZETY WYBORCZEJ ŁÓDŹ. 23.06.2019.

Last modified on poniedziałek, 24 czerwiec 2019 20:28
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments