Zaloguj Zarejestruj

Radio Łódź. "Tramwajową linią turystyczną T1 po Łodzi"

- W każdą niedzielę będzie można jeździć po Łodzi linią T1. Niestety w tym roku tym tramwajem nie będzie można dojechać do zabytkowej krańcówki muzealnej na Brusie - możemy przeczytać na stronie Radia Łódź.

Wśród składów obsługujących linię turystyczną T1 jest jeden zabytkowy tramwaj, który dzisiaj szczególnie przyciągał wzrok łodzian. To skład dwuwagonowy, wystawiony przez Klub Miłośników Starych Tramwajów, który jeszcze starsi łodzianie mogą pamiętać.

W tym roku zabytkową linią nie będzie można dojechać do zabytkowej krańcówki muzealnej na Brusie. Trasę na linii Łódź - Konstantynów - Lutomiersk wyłączono ze względu na fatalny stan torowiska. Jednak do niedawna tramwaje mogły jeszcze dojechać do rogatek Łodzi, właśnie na Brus.

Cały materiał dostępny jest na stronie internetowej RADIA ŁÓDŹ. 23.06.2019.

Last modified on poniedziałek, 24 czerwiec 2019 20:27
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments