Zaloguj Zarejestruj

EPAInfo.pl: "Powrót tramwaju 41 BIS. Dzisiaj wozi nas zabytek "

- Dla miłośników komunikacji miejskiej, ale również osób, które na co dzień nie interesują się taką tematyką to niemała gratka: po Pabianicach kursuje dzisiaj zabytkowy tramwaj. Możemy przejechać się nim za darmo, a przy okazji dowiedzieć się ciekawostek na temat jego historii - możemy przeczytać w portalu EPAInfo.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Miłośników Starych Tramwajów. Skąd pomysł na nie? Za tydzień (w następną niedzielę), w związku z rozpoczynającą się modernizacją linii tramwajowej, „41” zniknie z naszego miasta, a pasażerów zaczną wozić zastępcze autobusy. Jest więc okazja, aby do czasu powrotu, planowanego za dwa lata, po zakończeniu remontu, w ten sposób go pożegnać.

Na jeden dzień powrócił na tory 41 BIS. Jeździ od Dużego Skrętu do krańcówki przy ulicy Wiejskiej. Chętnych do skorzystania z tej atrakcji nie brakuje – pierwsi podróżni wsiedli do niego na Dużym Skręcie kilka minut po godz. 10.00.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej EPAINFO.PL. 24.11.2019

 

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments