Zaloguj Zarejestruj

Radio Łódź. "Parada zabytków na łódzkich ulicach"

- Zabytkowe tramwaje i autobusy ruszyły na ulice Łodzi. Parada odbyła się z okazji 40. urodzin łódzkiego Klubu Miłośników Starych Tramwajów - możemy przeczytać na stronie Radia Łódź.

Składy pamiętające lata 20., 30., 50., czy 60. XX wieku do godziny 14 krążyły po Łodzi od krańcówki przy Północnej przez Retkinię, centrum ze stajnią jednorożców i Widzew do Łodzi Fabrycznej, gdzie zakończyły jubileuszową paradę. - Na ulice wyjechały wagony Lilpop II i Lilpop III - mówi prezes Klubu Miłośników Starych Tramwajów Konrad Palusiński. Są to wagony przedwojenne z 1928 roku, naprawę perełki. Staramy się pozyskiwać tabor zabytkowy.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej RADIA ŁÓDŹ. 02.10.2021

Last modified on sobota, 09 październik 2021 14:55
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments