Zaloguj Zarejestruj

TransportPubliczny.pl. " Łódź: Próba kradzieży w zajezdni Brus. Spore szkody w powstającym muzeum"

- Nie zniknął problem kradzieży sieci trakcyjnej znad nieczynnych łódzkich linii tramwajowych. Tym razem łupem złodziei miał paść przewód jezdny z zajezdni Brus, którą opiekuje się Klub Miłośników Starych Tramwajów. Sprawcy zostali przepędzeni przez ochronę budynku, ale przed jej interwencją zdążyli poczynić sporo szkód - możemy przeczytać w vortalu TransportPubliczny.pl.

Po zawieszeniu ruchu tramwajowego na łódzkich tramwajowych liniach podmiejskich kilkakrotnie dochodziło do kradzieży sieci trakcyjnej. Kilka lat później problem powrócił - i to w najmniej spodziewanym miejscu. Do nielegalnego demontażu przewodów jezdnych doszło tym razem na terenie zajezdni Brus, w krótej organizowane jest muzeum komunikacji miejskiej, a więc właśnie tam, gdzie istniejąca dotychczas infrastruktura mogła być wykorzystywana w przyszłości.

Złodzieje porzucili swoje narzędzia

- Dwóch mężczyzn wdarło się na teren muzeum tuż po północy w środę 27 października. Weszli oni na balkon wagonu sieciowego i nożycami do metalu przecięli odciągi sieci trakcyjnej, a następnie zaczęli kawałkować przewód jezdny - relacjonuje Jakub Tarka, wiceprezes Klubu Miłośników Starych Tramwajów - organizacji, która opiekuje się placówką.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej TRANSPORTPUBLICZNY.PL. 30.10.2021

Last modified on niedziela, 31 październik 2021 11:57
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments