Zaloguj Zarejestruj
Podsumowujemy 1% 2019 dla Klubu Miłośników Starych Tramwajów. Dziękujemy! Maciej Zieliński

Podsumowujemy 1% 2019 dla Klubu Miłośników Starych Tramwajów. Dziękujemy!

Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi podsumował bilans tegorocznego 1 procenta. W rzeczywistości można było zobaczyć także pierwsze efekty pozyskanych środków finansowych. Dziękujemy wszystkim, którzy w ten sposób wsparli działalność naszego stowarzyszenia.

Z końcem września 2018 roku Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi dołączył do elitarnego grona Organizacji Pożytku Publicznego. Status ten daje organizacji wiele korzyści, wśród których największą jest możliwość pozyskiwania środków z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. W pierwszym roku działalności jako OPP udało nam się zebrać w sumie 14 608,30 złotych, z czego ponad 13 tys. w samym województwie łódzkim.

- To jest dla nas wielkie zaskoczenie jeśli mówimy o kwocie. Ale jednocześnie jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy zdecydowali się przekazać nam jeden procent swojego podatku. Na razie przeprowadziliśmy jeden projekt, nie spieszymy się. Chcemy te środki wydać w jak najlepszy sposób - mówi Konrad Palusiński, prezes Klubu Miłośników Starych Tramwajów.

Jeden procent to nie tylko jeden ze sposobów finansowania działalności statutowej, ale także potwierdzenie sympatii i zaufania, jakimi darzą nas łodzianie i sympatycy z innych zakątków Polski.

20191218 2

Choć potrzeb KMST ma sporo, to pierwszy projekt w ramach wydatkowania tych środków, miał charakter typowo taborowy. Wagon nr 1038 (obecnie 805) został w lipcu 2019 roku przeznaczony na cele muzealne jako jeden z trzech wozów typu GT6. Aby podkreślić wieloletnią współpracę między Łodzią a niemieckim Bielefeld (skąd pochodzi wagon) projekt zakładał przywrócenie niemieckiego malowania i numeru taborowego. Tak jak na początku lat 90., na burtach tramwaju można również zobaczyć herby obu miast.

- Wagon GT6 o numerze 1038 został nam przekazany we wrześniu. Mając na względzie jego dobry stan techniczny zdecydowaliśmy, że warto przeprowadzić jego zewnętrzną renowację. Dzięki pomocy specjalistów z MPK Łódź, udało się nam się zrealizować prace remontowe w pełni profesjonalny sposób - tłumaczy Jakub Tarka, wiceprezes Klubu Miłośników Starych Tramwajów.

Pomocy udzieliły także inne przedsiębiorstwa komunikacji tramwajowej - Tramwaje Elbląskie, MPK Kraków, które podarowały cenne detale. Różnego rodzaju wsparcia udzieliły także inne osoby, w tym miłośnicy z Bielefeld.

W trakcie opracowywania mamy koncepcje innych projektów o różnym charakterze. O postępach ich realizacji będziemy informowali na bieżąco za pośrednictwem klubowej strony internetowej oraz klubowego facebooka.

20191218 3

20191218 4a

20191218 5

Pomysłodawcą kampanii informacyjnej jest Daniel Siwak, sekretarz KMST. Kreacją graficzną zajął się Maciej Zieliński, jeden z wyróżnionych w plebiscycie klubowym "Najaktywniejsi KMST" 2018. W działaniach promocyjnych brali udział także sami członkowie naszego stowarzyszenia, którzy w sezonie turystycznym angażują się w działanie Zajezdni Muzealnej Brus czy w kursowanie Tramwajowej Linii Turystycznej.

W pierwszym kwartale 2020 roku, wraz z pierwszymi rozliczeniami od pracodawców, będzie można po raz kolejny przekazać swoje złotówki w ramach składania PIT-ów. Wszelkie informacja na temat przekazania 1 procenta podatku dochdowego dla Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi można na stronie: www.kmst.pl/1procent.

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments